post

PRACOWITE WAKACJE

Jak spędziliśmy tegoroczne wakacje? Z badania przeprowadzonego przez Praca.pl wynika, że 37% użytkowników portalu nie skorzystało z urlopu latem.

Jaki jest tego powód? Eksperci portalu Praca.pl twierdzą, że powodów jest kilka. Część Polaków z pewnością zdecyduje się na urlop jesienią lub zimą, argumentując to chęcią uniknięcia zatłoczonych plaż. Warto też zaznaczyć, że ponad milion Polaków pracuje w ramach tzw. nietypowych form zatrudnienia, a te nie zapewniają prawa do płatnego urlopu. Część pracodawców nie wyraża zgody na dłuższy urlop swoich pracowników. Powinni jednak pamiętać, że takie praktyki mogą skończyć się karą grzywny nałożoną przez Państwową Inspekcję Pracy.
6% badanych urlop wykorzystało na pracę dodatkową, chcąc dorobić do pensji. Natomiast 5% przeznaczyło dni wolne na remont mieszkania lub domu.
Letnim wyjazdem cieszył się co trzeci badany, z czego 2/3 wybrało wakacje w kraju, a jedynie 1/3 za granicą.
Co piąty użytkownik portalu Praca.pl urlop spędził w domu. Tę formę wybierają najczęściej osoby mające możliwość wypoczynku w przydomowym ogródku lub krótkiego wypadu nad pobliskie jezioro lub do lasu.
Każdego roku mniej więcej połowa z nas nie wypoczywa dłużej niż 2-4 dni. Efektem jest przemęczenie i niezadowolenie z życia. Najszczęśliwsi jesteśmy przed urlopem – kiedy mamy już wszystko zorganizowane. Dla tych, którzy nie jadą na urlop, pocieszeniem może być fakt, że już w dwa tygodnie po powrocie z wakacji poziom szczęścia spada do zwyczajowej dla nas normy.

źródło: praca.pl

 

praca wakacyjna

About Mariusz

Opis

Speak Your Mind

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
65% POLAKÓW ZA TYM, BY ZAROBKI BYŁY JAWNE

Powszechnie znana lista płac w każdej firmie? Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl, za takim rozwiązaniem jest...

Zamknij