Trener personalny- praca dorywcza czy na stałe?

Sport to Twoja pasja i chcesz zacząć na tym w końcu zarabiać? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! W ostatnim czasie bardzo popularny stał się zawód trenera personalnego. Oto kilka przydatnych faktów o pracy branży.

blank

Jak zostać trenerem personalnym?

Zacznijmy od tego, że oczywiście nie każdy trenerem może zostać. Jest to zawód dla osób kochających aktywność fizyczną, odnajdujących się w grupie oraz posiadających niezwykłą cierpliwość. Jeśli spełniasz te kryteria jesteś na dobrej drodze do zostania świetnym trenerem. Zgodnie z polskim prawem, trener personalny nie musi posiadać wyższego wykształcenia kierunkowego, chociaż jeżeli studiujesz wychowanie fizyczne, fizjoterapię czy rehabilitację, na pewno będzie Ci łatwiej odnaleźć się w zawodzie. Jednak niezależnie od wykształcenia, każdy kandydat musi ukończyć kurs trenera personalnego. Odbywają się one w większości dużych miast w Polsce, a ich cena zróżnicowana jest w zależności od regionu oraz intensywności zajęć. Decydując się na takie szkolenie, warto być świadomym, że jest to inwestycja w własną przyszłość i nie koniecznie warto na niej oszczędzać. Niestety na rynku dostępnych jest wiele amatorskich kursów, które nie przekazują rzetelnej wiedzy. Wybieraj sprawdzone firmy z wieloletnim doświadczeniem, które cieszą się renomą i dobrą opinią wśród trenerów. 

Praca dorywcza czy na pełen etat?

Jeśli posiadasz już odpowiednie uprawnienia, pora zdobyć praktyczne doświadczenie. Większość początkujących trenerów, swoje pierwsze kroki stawia w siłowniach oraz fitness klubach. Takie miejsca chętnie zatrudniają nowe osoby, ponieważ jest tam największe zapotrzebowanie na instruktorów, trenerów i trenerów personalnych. Wiele klubów oferuje zatrudnienie na pełen etat oraz stałe godziny pracy. Nie oznacza to jednak, że bycie trenerem nie może być zajęciem  dorywczym. Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich preferencji. Wiele osób trenowanie traktuje jako zajęcie dodatkowe, lub w taki sposób chce rozwijać swoje pasje. Pracę trenera personalnego bez problemu można pogodzić z innym zajęciem zawodowym, ponieważ większość treningów i tak odbywa się przed lub po godzinach pracy klientów. Co ciekawe zarobki również nie koniecznie są adekwatne do ilości przepracowanych godzin. Często trenerzy mający zaledwie kilka spotkań dziennie, zarabiają więcej niż osoby zatrudnione na pełen etat. Naturalnie nie jest to regułą, ale wszystko jest zależne od renomy i popularności trenera. Im więcej osób będzie chciało korzystać z Twoich usług, tym bardziej możesz się cenić. Nie zapominaj jednak, że nie od razu Kraków zbudowana i na wszystko przyjdzie pora.

blank

Jak zbudować swoją markę?

Doświadczenie i rzesza zadowolonych klientów to podstawa, bez której nie ma mowy o sukcesie w tym zawodzie. Pierwsze kroki bywają jednak trudne, dlatego bardzo ważne jest aby już od samego początku budować własną markę. Wraz z popularnością wzrasta liczba klientów, rośnie grono fanów i oczywiście zmieniają się zarobki. W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem na dość szybkie wypromowanie się są oczywiście media społecznościowe. Facebook, Instagram czy Snapchat to nieodłączne elementy pracy trenera. Stwórz własne fanpage, buduj zaangażowanie użytkowników i powiększaj swoją popularność każdego dnia. Pamiętaj jednak, że social media to bardzo ryzykowne narzędzie. W Internecie jesteśmy tak samo wystawieni na pochwały jak i na krytykę.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox