Zapomnij o mailu grupowym, poznaj portal Notatek.pl

Zbliża się sesja, to intensywny okres w życiu każdego studenta. Dodatkowo jest to czas wzmożonej wymiany notatek i materiałów do nauki. Najczęściej w tym celu używa się skrzynki e-mail lub wirtualnych dysków. Niestety często hasła do nich dostają się w niepowołane ręce lub pliki znikają w tajemniczych okolicznościach. Poznaj niezawodny serwis wymiany materiałów – Notatek.pl

Z Notatkiem.pl sesja nie straszna

Podstawą dobrze zdanych egzaminów są dobre notatki. Niestety o takie ciężko. Większości studentów nie po drodze jest na wykłady, często też nawet jeżeli na nie uczęszczają nie koniecznie coś zapisują. Później gdy zbliża się okres sesji, sytuacja robi się napięta. O pomoc najczęściej prosimy znajomych z roku jednak nie zawsze są oni chętnie do współpracy. Wszyscy wolą dzielić się notatkami na zasadzie wymiany lub po prostu udostępniać je całej grupie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem było założenie grupowej skrzynki mailowej i udostępnienie hasła wszystkim zainteresowanym. Niestety często takie maila przechodzą w niepowołane ręce lub część plików na nich zapisanych znika w „tajemniczych” okolicznościach. Na próżno szukać winnych, lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z darmowych serwisów wymiany materiałów np. Notatek.pl.

Co oferuje serwis Notatek.pl?

Portal Notatek.pl oferuje materiały z zakresu wiedzy humanistycznej, nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych, matematycznych, fizycznych, chemicznych, biologicznych, geograficznych, technicznych, rolniczych oraz medycyny i teologii. Jest to bardzo szeroki zakres materiałów, który spełni oczekiwania niejednego spragnionego wiedzy studenta. Ponadto poszczególne kategorie dzielą się na konkretne przedmiot z tego zakresu. Bardzo ułatwia to wyszukiwanie notatek z konkretnej dziedziny. Nawet jeżeli w serwisie nie ma materiałów z naszej uczelni, jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy teksty o podobnej tematyce z innego uniwersytetu lub uczelni technicznej. Oczywiście notatek można też szukać bazując na konkretnej uczelni lub nawet po nazwisku wykładowcy.

Jak działa portal Notatek.pl?

Portal jest także miejscem wymiany notatek, możemy wspólnie ze znajomymi z roku tworzyć bazę materiałów które ułatwią wszystkim pozytywne zdanie egzaminu. Dodatkowo jest także możliwe komentowanie udostępnianych materiałów tak aby na bieżąco korygować wszelkie błędy lub wyjaśniać niejasności. Na stronie Notatek.pl udzielają się także wykładowcy i prowadzący zajęcia co jest jej dużą zaletą , ponieważ często to ich głos jest decydujący w problematycznych kwestiach. Ważne jest, że wszystkie udostępniane teksty zanim  pojawią się na stronie są sprawdzane przez moderatorów serwisu Notatek.pl, pod kątem praw autorskich,  ich zawartości oraz sprawdzane czy nie znajdują się już w bazie serwisu. Jeżeli posiadasz notatki, plik z nimi dodajesz na stronę, opisujesz z jakiego są zakresu, przedmiotu i uczelni. Następnie linkiem dzielisz się ze znajomymi którzy także w obrębie tego przedmiotu (zakresu) mogą dodawać swoje teksty.

Przewaga materiałów elektronicznych

Notatki robione odręcznie często są nieczytelne  nawet dla ich twórcy. Jeżeli mamy taką możliwość lepiej jest już w trakcie zajęć notować na laptopie lub tablecie. Jeśli nie mamy takiej możliwości zawsze później, po zajęciach możemy przepisać tekst na komputerze. Nie tylko pozwoli nam to utrwalić materiał ale także później podzielić się nim ze znajomymi, którzy na pewno będą nam wdzięczni za jego czytelność. Nie od dziś wiadomo, że lepiej uczy się z czystych, przejrzystych oraz przede wszystkim czytelnych notatek.