4 sposoby na skuteczne szukanie pożyczek przez Internet

Powodów, dla których sięgamy po zewnętrzne środki finansowania, może być wiele. Czasami jesteśmy zmuszeni pożyczyć, ponieważ spotkała nas nieprzewidziana sytuacja, na którą nie mieliśmy odłożonych pieniędzy. Czasami to niepowtarzalna okazja, by kupić jakiś towar po bardzo okazjonalnej cenie, ale również nie posiadamy na niego środków. Kolejnym przykładem może być nawet nasza zachcianka, czyli chęć kupienia czegoś, na co tymczasowo nie mamy funduszu. Cokolwiek jest motywem naszych działań, warto dokładnie rozejrzeć się na rynku pożyczkowym, by trafić na rzetelną i wiarygodną firmę posiadającą w swojej ofercie naprawdę atrakcyjny produkt finansowy.

Po czym poznać że firma pożyczkowa jest wiarygodna?

Szukając pożyczki dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości finansowych, w pierwszej kolejności należy sprawdzić rzetelność firmy. Jak to zrobić? Najlepszą metodą jest dogłębna analiza witryny internetowej wybranego pożyczkodawcy. Każda wiarygodna firma posiada na swojej stronie internetowej informacje dotyczące legalności swoich działań. Na dole strony głównej powinny zatem widnieć takie informacje jak: numer wpisu do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), ponadto adres i siedziba firmy, numery kontaktowe, adres e-mail, dane administratora danych pożyczkobiorców, oraz numer REGON i NIP. Kolejna ważną informacją na temat sprawdzanej przez nas instytucji jest wyszczególniony tzw. przykład reprezentatywny. Dzięki niemu na realnym przykładzie dowiemy się, ile wynosi całkowity koszt pożyczki, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), rodzaj oprocentowania w skali roku (stałe lub zmienne). Ważnymi elementami przykładu reprezentatywnego są wypisane wszystkie opłaty związane z pożyczką w tym: opłata przygotowawcza, prowizja pośrednika finansowego, prowizja pożyczkodawcy, odsetki, a także okres spłaty. Dzięki tym informacjom możemy samodzielnie dokonać oceny przejrzystości danej oferty.

Jak skutecznie szukać pożyczek przez Internet?

Powyżej przedstawiliśmy metodę weryfikacji rzetelnej firmy pożyczkowej. Jeśli zatem jesteśmy na etapie poszukiwań pożyczki skrojonej na swoją miarę, warto zdać się na własne doświadczenie. Warto sięgnąć pamięcią wstecz, czy korzystaliśmy z usług firmy pożyczkowej np. kilka lat temu. Jakie są nasze doświadczenia ze współpracy z danym pożyczkodawcą? Może jesteśmy w stanie odszukać umowy, jaką zawarliśmy, może odtworzymy w historii konta bankowego kwoty, jakie spłacaliśmy. Dzięki tym informacjom będziemy mieli pogląd, czy współpraca z daną instytucją jest nadal dla nas atrakcyjna. Jeśli jednak nie możemy liczyć na własne odczucia i kalkulacje, możemy poprosić o radę przyjaciół, bądź rodzinę.

Zapytaj w najbliższym otoczeniu o sprawdzoną instytucję pożyczkową

Z pewnością ktoś z naszego grona znajomych lub członek naszej rodziny ma wyrobione zdanie na temat godnej polecenia firmy pożyczkowej. To szczególnie ważne jeśli my sami nie posiadamy doświadczeń w tym temacie, lub nasze kontakty z pożyczkodawcami nie przybrały pozytywnego obrotu. Mogło się bowiem zdarzyć, że zostaliśmy nieuczciwie potraktowani i nasze spostrzeżenia przybrały negatywny wydźwięk. Opinia zaufanej osoby, pozwoli nam te odczucia zmienić.

Rankingi pożyczek jako źródło poszukiwań

W chwili, gdy nie możemy liczyć na własne doświadczenia, a nikt z rodziny nie korzystał z usług firm pożyczkowych, możemy posiłkować się rankingami pożyczek. Wpisując w wyszukiwarkę frazę pożyczka przez Internet, lub ranking pożyczek przez Internet wyświetli nam się, co najmniej kilkanaście rankingów. Warto skorzystać z co najmniej kilku, by uwiarygodnić informacje.

Opinie internautów

Warto również poszukać grup tematycznych lub for, dotyczących instytucji pożyczkowych. Dzięki nim poznamy opinie osób, które mają i negatywne i pozytywne doświadczenia z różnymi firmami.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox