Te dwa proste słowa wypowiadane na rozmowie pomagają zdobyć upatrzoną pracę

blank

Tym razem prosto, szybko i do celu:

„NA PRZYKŁAD” — to jedne z najważniejszych słów, jakie możesz wypowiedzieć… i wypowiadać… na rozmowie o pracę. Choć nic nie znaczą, podkreślają coś, co mówi samo za siebie — czyny, dokonania i osiągnięcia.

Używaj ich jeśli nie w każdej, to w co drugiej odpowiedzi na pytania stawiane przez rekrutera. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ im więcej przekonujących przykładów ze swojego życia zawodowego potrafisz przywołać w odniesieniu do poszczególnych odpowiedzi, tym większe twoje szanse na zdobycie zatrudnienia.

Generalnie dwie kwestie odnośnie słów „NA PRZYKŁAD”:

Po pierwsze, nie przesadzaj z przykładami. W praktyce jeden przykład, demonstrujący twoje umiejętności czy kwalifikacje, będzie w zupełności wystarczający.

Cel jest prosty: przekonać rekrutera, że będziesz potrafił dobrze wykonywać pracę … że masz wystarczające zdolności … że z danym tematem miałeś już do czynienia w przeszłości …

Pomagają w tym wspomniane przykłady, ponieważ stanowią element wiarygodności. To, że mówisz o sobie w superlatywach siłą rzeczy jest w porządku, ale samo w sobie nie przekonuje. Dopiero, kiedy podsuniesz element dowodu, potwierdzający to, co mówisz — dopiero wtedy twoja odpowiedź nabiera mocy… i satysfakcjonuje rekrutera.

Kiedy podać więcej, niż jeden przykład? Wtedy, gdy widzisz, że rekruter chętnie posłuchałby czegoś więcej na temat poruszonej kwestii. Aby się dowiedzieć, czy faktycznie tak jest, możesz postawić takie pytania, jak:

  • Czy ten przykład pana przekonuje?
  • Myślę, że tego typu doświadczeń z przeszłości szuka pan u dobrego kandydata, zgadza się?
  • I tym podobne.

Po drugie, odnośnie nawiązywania do przykładów z praktyki, upewnij się, że są one szczegółowe, mierzalne, dokładne, konkretne, no i przede wszystkim powiązane z pytaniem.

Ogólniki, jak mawiał pewien mądry człowiek reklamy, spływają po ludziach jak woda po kaczce. Tak naprawdę rekrutera nie interesuje twoje życie — nawet jeśli jest ono fascynujące. Interesuje go to, czy będziesz dobrze pracował dla firmy: czy masz ku temu wystarczające predyspozycje i umiejętności. Skoncentruj się zatem na konkretach podczas odwoływania się do przykładów.

Co myślisz? Napisz w komentarzu — pogadajmy.

Życzę najlepszego,
blank

Wyślij na FB

blank

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox