Karta MultiSport – co warto wiedzieć o popularnym beneficie dla pracowników

Karta MultiSport jest przyznawana pracownikom wielu polskich firm. Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej, która ma wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i wyniki w pracy. Posiadacz takiej karty może korzystać z interesujących go zajęć sportowych na koszt pracodawcy. Co warto wiedzieć o karcie MultiSport? Jakie są jej zalety i wady?

Karta MultiSport – co to takiego?

Karta MultiSport to benefit dla pracowników, stworzony z myślą o firmach, które zatrudniają powyżej pięciu osób. Pracownicy, którzy otrzymują taką kartę mogą korzystać z oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych znajdujących się na terenie całego kraju. Karta jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, gdyż jej użytkownicy mogą wybierać spośród ponad dwudziestu dyscyplin sportowych. Kartę MultiSport można porównać do miesięcznego biletu. Kupując taki bilet możemy do woli korzystać z komunikacji miejskiej. Z kartą MultiSport możemy do woli (pod warunkiem, że otrzymamy wariant z nielimitowaną ilością wejść) korzystać z obiektów sportowych (jest ona honorowana przez wiele placówek). Miejsca, które honorują kartę MultiSport można wyszukać na stronie Benefit Systems. Z pierwszych kart pracownicy korzystali w 2004 roku. W roku 2018 firma oferująca karty rozszerzyła swoją działalność na przedsiębiorstwa z sektora publicznego, placówki edukacyjne, kościoły, czy organizacje pozarządowe. Karty MultiSport nie można kupić. Możemy ją otrzymać tylko i wyłącznie od swojego pracodawcy.

Jakie korzyści daje nam karta MultiSport?

Pracownik, który otrzyma kartę MultiSport może korzystać z różnego rodzaju obiektów sportowych i rekreacyjnych. Co bardzo ważne – nie musi on płacić za zajęcia sportowe (koszty pokrywa pracodawca). Dużą zaletą karty jest fakt, że daje nam ona wstęp do ogromnej ilości obiektów (z pewnością znajdziemy w swoim mieście ośrodki sportowe, które akceptują tą kartę). Nie ma znaczenia w jakich godzinach udajemy się na zajęcia (możemy uprawiać sport przez 24 godziny na dobę).

Dla wielu osób bardzo motywujące jest to, że karta MultiSport jest bezpłatna (ewentualne pracodawca pokrywa większą część kosztów – zasady w poszczególnych firmach mogą się różnić). Nie można więc znaleźć żadnej wymówki, żeby nie ćwiczyć. Regularne ćwiczenia natomiast pozytywnie wpływają na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Sport sprawia, że stajemy się bardziej odporni na stres, zmniejsza się prawdopodobieństwo zachorowania na depresję, a także wiele innych poważnych chorób. Jest to ważne zarówno dla pracodawcy, który chce mieć świetne wyniki, jak i dla pracownika, który chce być zdrowy i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Z jakich rodzajów aktywności możemy korzystać?

Posiadacze karty MultiSport mogą zdecydować się na kurs jogi, siłownię, basen, taniec, aerobik, różnego rodzaju zajęcia fitness, sztuki walki, ściankę wspinaczkową. Z kartą MultiSport nie musimy płacić za squasha, aqua aerobik, indoor cycling, lodowisko, spinning, wizyty w grotach solnych, nordic walking, zajęcia na lodowisku, czy cross trening.

Kto może korzystać z karty MultiSport?

Choć karta MultiSport przeznaczona jest dla jednego pracownika, firma oferuje możliwość wykupienia zajęć sportowych również dla osoby towarzyszącej. Za kartę dla osoby towarzyszącej trzeba jednak zapłacić. Koszt jest ustalany indywidualnie (jest uzależniony między innymi od wielkości przedsiębiorstwa, które sponsoruje kartę, czy modelu finansowania).

Zasady użytkowania karty

Osoba, która chciałaby skorzystać z karty MultiSport musi się dowiedzieć, czy firma, w której jest zatrudniona współpracuje z Benefit Systems. Jeżeli tak, należy się dowiedzieć, czy oferta MultiSport jest skierowana do wszystkich, czy tylko niektórych pracowników. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, wystarczy zgłosić chęć wzięcia udziału w programie.

Żeby uaktywnić kartę konieczne jest zarejestrowanie się w Strefie Użytkownika (dane, które trzeba podać to imię, nazwisko, numer karty, adres e-mail).

Należy zdawać sobie sprawę, że karta MultiSport jest imienna. Za każdym razem, gdy będziemy z niej korzystać, musimy okazać dowód tożsamości.

Jeżeli wiemy, że przez dłuższy czas nie będziemy korzystali z naszej karty (na przykład z powodu choroby lub wyjazdu) możemy ją zawiesić, a po pewnym czasie znowu zgłosić chęć udziału w programie.

W sytuacji, gdy nasza karta nie działa, powinniśmy zadzwonić na infolinię lub wypełnić formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie Benefit Systems. W przypadku zgubienia karty istnieje możliwość zamówienia duplikatu.

Czy karta MultiSport ma jakieś wady?

Jednym z największych mankamentów karty MultiSport jest fakt, że nie wszystkie obiekty sportowe ją honorują. Każdego roku jest ich coraz więcej, jednak może się zdarzyć, że nie będziemy mogli skorzystać z niej w klubie fitness, który znajduje się obok naszego domu. Warto mieć świadomość, że są obiekt, które ograniczają czas jednorazowej wizyty na kartę. Jest to szczególnie uciążliwe na basenach, gdzie czas zajmuje nam nie tylko pływanie, ale i mycie, ubieranie się, suszenie włosów. Należy liczyć się z faktem, że gdy nasz pobyt się przedłuży, możemy zostać poproszeni o dodatkową opłatę.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox