Profil na Linkedin czyli jak dać się odnaleźć w sieci networkingowej.

W dzisiejszych czasach coraz częściej pracodawcy starają się dowiedzieć czegoś nie tylko ze standardowego,papierowego CV ale także z sieci.Nawet Państwo nie wiecie ,że łażą po Facebookach,Goldenlinach i innych Linkedinach tylko po to żeby wyszukać czegoś więcej niż tylko w dokumentach aplikacyjnych.

Takie wizyty na portalach społecznościowych mogą okazać się skuteczne dla pracodowcy w podjęciu decyzji.Dzisiaj chciałbym napisać coś więcej o profilu w sieci networkingowej Linkedin  Jak stworzyć odpowiedni profil tak aby zainteresować pracodawcę, żeby wyglądał na profesjonalny i pomógł w otrzymaniu pracy.Poniżej wstawiłem przykładowy profil.Przede wszystkim uzupełnij wszystkie informacje tak żeby efektywność profilu zapełniła się cała na niebiesko.Efektywność będzie wtedy wskazywała profil Mistrzowski.Pod Imieniem i nazwiskiem wstaw w kilku słowach kluczowychto czym się zajmowałeś.Opisz swoje obowiązki i branże w których pracowałeś.Kwalifikacje jako słowa kluczowe pozwolą pracodawcy łatwiej Ciebie odnaleźć niż jakbyś wpisał po prostu zajmowane stanowisko.W kolejnych etapach wpisz obecne stanowisko,poprzednie firmy i wykształcenie.Pamiętaj żeby informacje na linkedin pokrywały się z tymi ze standardowego CV.

Kolejnym ważnym krokiem jest ustawienie spersonalizowanego linku. Jest on widoczny pod niebieskim przyciskiem  „Wyświetl profil jako”. W celu edycji linki wystarczy kliknąć w kółeczko obok linku. Ważnym elementem Profilu jest także zdjęcie.Ten profil nie posiada zdjęcia i tym samym wyświetlany jest kilka raz rzadziej niż taki ze zdjęciem.Zdjęcie powinno być profesjonalne;) Poniżej linku spersonalizowanego znajduję się pole podsumowanie zawodowe.Opisz w kilku słowach o swoich osiągnięciach zawodowych oraz o tym czym się zajmowałeś i co jest Twoją specjalizacją.Skup się na konkretnych osiągnięciach.

Jednym z najważniejszych elementów jest lista umiejętności potwierdzonych przez byłych pracowników i pracodawców. Warto poprosić o taki wpis u siebie i potwierdzenie kwalifikacji.Twoja wiarygodność względem pracodawcy wzrośnie.Tak jak w przypadku umiejętności warto postarać się o rekomendacje u byłego przełożonego.Przyłączaj się do różnych grup i prowadź dyskusje.Stwórz sieć kontaktów.W bardzo łatwy sposób można dodawać osoby z branży HR do kontaktów.Dzięki temu,że mają Cie w kontaktach łatwiej będzie im Ciebie odnaleźć.To tak krótko przedstawiłem najważniejsze informacje na temat profilu na LinkedIN. Kopia linked

 

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox