Pozytywna odpowiedź na to pytanie zapewnia ci sukces w pracy i pomyślność w życiu

Ufanie temu, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze w twoim życiu, jest podstawą osiągnięć nie tylko na płaszczyźnie prywatnej, lecz również — a może szczególnie — zawodowej.

Z kolei jeśli uważasz się za kogoś niewartego i niegodnego dobrej pracy, wspaniałej żony, dziewczyny, męża czy faceta lub wszelkich materialnych rzeczy — wówczas stawiasz sobie mury i bariery oddzielające cię od powodzenia i radości oraz tego, co faktycznie możesz osiągnąć.

Jest tak, ponieważ wszyscy ludzie są sobie równi i w równym stopniu zasługują na to, co dobre: dobrą pracę, dobre kontakty z ludźmi, przyjaciół, dobry zarobek. Dlatego jeśli twój wewnętrzny głos mówi ci, że na coś nie zasługujesz lub nie jesteś czegoś wart, zapamiętaj sobie to — ten głos nie jest tobą. Ten krytyczny głos nie jest prawdziwy. Jest tylko częścią nieodpowiedniego obrazu samego siebie.

Z czego wynika taka postawa? Z przeszłości. Przyjąłeś ją w którymś momencie w przeszłości, jednak dobra wiadomość jest taka, że możesz to cofnąć i zmienić. Poprzez zmianę przekonań, możesz przeprogramować ten wewnętrzny głos o 180 stopni, tak by działał na twoją korzyść.

Zamiast cię demotywować, będzie cię motywował. Zamiast gasić optymizm, będzie go wzniecał.

Tytułowe pytanie to, oczywiście: Czy uważasz, że zasługujesz na to, co najlepsze?

Odpowiedz TAK, a prawdopodobnie czeka cię …

Powodzenie w życiu zawodowym,
życiu osobistym, na rozmowie kwalifikacyjnej
i na każdej innej!

Właściwe, poprawne i zdrowe przekonania kształtują coś, co Maxwell Maltz nazywa Obrazem Samego Siebie.

OSS to zasadniczo twój własny koncept osoby, którą jesteś. Składa się z twoich pozytywnych lub negatywnych przekonań o własnym sobie (np. „Raczej zawsze idę do przodu, pomimo wszystko” lub „Nigdy nic mi się nie udaje”) … mentalnego postrzegania swojej osoby (czyli po prostu, jak widzisz samego siebie) … doświadczeń, emocji i przeżyć z przeszłości, szczególnie z dzieciństwa … i również sposobów, na jaki inni ludzie na ciebie reagowali.

Wszystko to do tej pory utrwaliło się w twojej podświadomości i stworzyło osobę, jaką teraz jesteś. Wszystko to składa się na Obraz Samego Siebie.

OSS decyduje o tym, jak myślisz w danych sytuacjach (np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej — być może będziesz myślał o tym, jak fajna praca cię prawdopodobnie czeka lub o tym, jak słabo może ci pójść) … jak się czujesz … w jaki sposób działasz … a nawet na ile uważasz, że masz zdolności, umiejętności i wprawę.

Szczęśliwie, OSS można zmienić. Każde negatywne przekonanie można przeprogramować na pozytywne — w efekcie czego masz szanse na konkretne, pozytywne zmiany w swoim życiu, które będą miały wpływ na wszystkie płaszczyzny, w tym i zawodową.

Od czego zacząć? Od odpowiedzi na pytanie, czy uważasz, że zasługujesz na to, co najlepsze! Nie możesz bowiem dostać pracy, jeśli uważasz, że ci się ona nie należy. Nie możesz liczyć na awans, jeśli uważasz, że na niego nie zasługujesz. I w końcu nie możesz być szczęśliwy, jeśli uważasz, że szczęście i sukces nie są zarezerwowane dla ciebie! 🙂

Życzę najlepszego,
blank

Wyślij na FB

blank

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox