TOP TEN odjechanych wpadek na rozmowach rekrutacyjnych

blank

Co najdziwniejszego może zrobić kandydat, aby zdobyć przychylność rekrutera lub swojego potencjalnego szefa? Zasnąć? Nagle zniknąć? Przyprowadzić swoją mamę? Pół żartem, pół serio, serwis CareerBuilder.com postanowił zbadać temat, przeprowadzając ankietę wśród przeszło 3000 rekruterów i specjalistów HR.

Oto lista TOP TEN nieszczęsnych wpadek, jakie przytrafiły się kandydatom:

 • Kandydat odebrał telefon w trakcie rozmowy i poprosił rekrutera o zgodę na wyjście z biura. Całkiem zasadnie: wszak to była pilna, osobista sprawa.
 • Kandydat powiedział rekruterowi, że raczej nie będzie mógł podjąć współpracy długoterminowej, gdyż liczy, że w niedalekiej przyszłości odziedziczy spadek po swym wuju. Przy czym wuj… nie wyglądał już za dobrze.
 • Kandydat zapytał o podwózkę do domu po zakończeniu rozmowy.
 • W drodze do biura, gdzie miała się odbyć rozmowa, kandydat „ukradkiem” sprawdził, czy przypadkiem — zupełnie nieplanowo — spod jego pach nie wydobywa się niechciany zapach.
 • Kandydat na stanowisko redaktorskie nie mógł dostarczyć żadnych próbek swoich tekstów… ponieważ dotychczas pisał dla CIA, przez co jego prace były ściśle tajne.
 • Kandydat na pytanie, dlaczego stracił poprzednią pracę, odpowiedział, że został zwolniony za pobicie swojego szefa.
 • Na propozycję przekąski przed rozmową kwalifikacyjną, kandydat odparł, że nie chciałby podrażniać żołądka przed wyjściem do baru na kilka kolejek.
 • Kandydat spuścił wodę w toalecie podczas dyskusji przez telefon z rekruterem. Rekruter dzwonił w sprawie zaproszenia na rozmowę.
 • Kandydat wziął ze sobą grzebień i zanim usiadł na krześle, podczesał wpierw swoje włosy.
 •  Na pytanie, ile wie o firmie, kandydat skontrował: „No właśnie, czym w zasadzie zajmuje się państwa firma?”

W dodatku o nietypowe gafy, rekruterów i HR-owców zapytano również o najbardziej szkodliwe błędy popełniane przez kandydatów. Wśród najczęstszych odpowiedzi (51%) znalazł się nieodpowiedni ubiór. Drugie miejsce zajęła negatywna krytyka swojego poprzedniego szefa. Z kolei trzecie — zwalanie winy za niepowodzenia na swoich współpracowników.

Inne, również częste błędy, to arogancja … brak okazania szczerego zainteresowania ofertą … ogólnikowe i wymijające odpowiedzi … brak dobrych lub jakichkolwiek pytań do rekrutera na zakończenie rozmowy.

A co TOBIE najśmieszniejszego się przytrafiło w czasie poszukiwań pracy? Hmm? Daj znać w komentarzu.

Życzę najlepszego,
blank

blank

Recent Articles

spot_img

Related Stories

4 Comments

 1. Już ponad 10 lat nie zarządzałam firmą. Otrzymałam z polecenia kolegi propozycję na stanowisko General Manager w firmie produkcyjnej ( 200 osób zatrudnionych) O sobie chyba wiem co powiedzieć, jak się sprzedać…. Ale zastanawiam się o co zapytać rekrutera – właściciela, cudzoziemca ? Mam „pustkę” w głowie.
  Firmy nie ma jeszcze w internecie, bo kupił ją parę miesięcy temu.Wiem co będzie produkowane i w jakim mieście, ale nic więcej. Proszę o jakieś rady.
  Pozdrawiam i przy okazji dziękuję za mądre i skuteczne dotychczasowe wskazówki:)
  maczek

 2. Podczas jednej z rozmów kwalifikacyjnych doszłam do wniosku, że wcale nie mam ochoty pracować z tą BABĄ co mnie przepytywała (miała być moim bezpośrednim przełożonym) i celowo „położyłam” rozmowę przy pytaniu o moje zachowanie w stresowych sytuacjach, odpowiadając mniej więcej, że najlepsze jest natychmiastowe oczyszczenie sytuacji, nawet jeśli miałoby się wygarnąć szefowi 🙂
  Z kolei na innej rozmowie, rekruter popełnił błąd i miał rozwalone na stole CVki innych kandydatów, które powiedzmy oględnie bardzo mi podniosły i humor i samoocenę … no i przesądziły wynik rozmowy 🙂

 3. Kandydat spuścił wodę w toalecie podczas dyskusji przez telefon z rekruterem. Rekruter dzwonił w sprawie zaproszenia na rozmowę. Dobre. He he Jak widać nie wszyscy chcą za wszelką cenę zrobić dobre wrażenie na rekrutującym.

 4. Ja z kolei będąc zapytana dlaczego to akurat mnie mają zatrudnić, odpowiedziałam: ponieważ jestem fajna i miła. Pan rekrutujący wraz ze mną parsknął na to śmiechem 🙂

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox