Dlaczego twoje życie zawodowe nie jest takie, jakie chciałbyś, żeby było?

Tego bloga czytasz prawdopodobnie w poszukiwaniu bezpłatnych i skutecznych wskazówek, które pomogą ci w pracy … na rozmowie o pracę … ogólnie w życiu zawodowym … a może nawet w życiu osobistym …

Chcę ci dzisiaj opowiedzieć o czymś, co może odmienić całe twoje życia — pod warunkiem, że weźmiesz to sobie do serca!

Artykuły, jakie publikuję na tym blogu, a w przyszłości bardziej szczegółowe źródła, które będziesz mógł tutaj znaleźć, mogą naprawdę pomóc ci w kształtowaniu udanego życia zawodowego. ALE…

Jako ludzie, podczas słuchania lub czytania wskazówek, rad, porad, mamy koszmarną tendencję: zwykliśmy sobie wmawiać 10 rzeczy, które rujnują nasze możliwości w zarodku, oto one:

 • To nigdy nie zadziała
 • Wszyscy by to robili, gdyby to faktycznie działało
 • Próbowałem tego i nie poskutkowało
 • To chyba nie jest coś, co ja mogę zrobić
 • Będę czuł się nieco skrępowany, jeśli miałbym to zrobić
 • Jestem za / zbyt (stary, młody, gruby, brzydki, ważny, męski, kobieca, głupi, mądry, nerwowy, cokolwiek) na to
 • To dla mnie zbyt (proste, trudne, skomplikowane, głupie, szalone, cokolwiek)
 • Wszyscy się tym zajmują, więc raczej nie mam szansy
 • Spróbuję później
 • Lepiej zrobię to po swojemu

Obojętnie, czy próbujesz się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej sugerując się czyimiś radami … czytasz jakąś książkę o pewności siebie … samorozwoju … osiągania sukcesów w pracy … cokolwiek — powyższe 10 wymówek fatalnie wpływa na twoje własne możliwości i osiągnięcia i w efekcie całe życie.

Widzisz, prawda jest taka, że wymówki działają zawsze. Psychologowie nazywają to zamartwianiem się. Pracodawcy, przełożeni, kierownicy — nieróbstwem.

Wymówki są bowiem ideą wynikającą z tego, w jaki sposób się postrzegasz. Twoje przekonania na temat samego siebie kształtują twoją osobowość. Osobowość wpływa twoje na życie. To, co ma wpływ na twoje życie, kształtuje je. Jaki jest aktualny kształt twojego życia? Taki, jakiego zawsze pragnąłeś? Czy to, czego w głębi serca pragniesz, jest jedynie w zasięgu twoich marzeń, poza rzeczywistością? Myśl warta refleksji.

Wracają do wymówek …

Być może miejsce pracy jest zbyt daleko od twojego domu o 5 kilometrów i uważasz, że to może utrudnić ci dojazdy? Cóż, mam kolegę, który do pracy przejeżdżał pół Polski. Wracał do domu w piątek, po czym w sobotę wieczorem z powrotem na drugi koniec kraju.

Możliwe, że gdyby chciał, znalazłby pracę bliżej swojego domu i rodziny — ale nie to w tej chwili ma znaczenie. To, co chcę podkreślić, to fakt, że on po prostu działa — jest człowiekiem czynu. Gdyby nie wziął tej roboty, prawdopodobnie byłby bezrobotny. W jego życiu nie istnieją ograniczające idee typu To zbyt dalekoNie jestem pewien, czy dam radę żyć na takich warunkach … i tak dalej.

Dzięki temu, że nie ograniczają go wymówki (idee), potrafi działać z pewnością siebie — jeśli czegoś chce, robi to. Jeśli chce osiągnąć jakiś cel, osiąga go.

Jakie są twoje wymówki? Odpowiedz sobie szczerze. Przyznanie się do własnych słabości często tę słabość doszczętnie wypala. Co o tym sądzisz? Zapraszam do dyskusji! Do tego służy pole poniżej.

Życzę najlepszego,
blank

Wyślij na FB

blank

Recent Articles

spot_img

Related Stories

2 Comments

 1. cześć Iza!
  trafiłam na twojego bloga dzięki Twojemu artykułowi w gazecie. i zachwcił mnie absolutnie! skorzystam z twoich rad na pewno i chciałabym podziękować Tobie za tak wspaniałą pracę i dzielnie się swoją wiedzą z HR i talentem pisarskim 🙂
  pozdrawiam,

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox