Zalety pracy agenta ubezpieczeniowego

Praca agenta ubezpieczeniowego jest popularna wśród absolwentów szkół średnich i osób bez wielkiego doświadczenia zawodowego. Sukces agenta ubezpieczeniowego w dużej mierze zależy d jego umiejętności miękkich i pracowitości, w mniejszej od kompetencji twardych. Co powinniśmy wiedzieć zanim zaczniemy starać się o posadę agenta ubezpieczeniowego? Jakie są zalety tej pracy?

Praca agenta ubezpieczeniowego wymarzona dla osób ceniących niezależność

Jeżeli niezależność jest dla nas ważną wartością, być może spodoba się nam praca agenta ubezpieczeniowego. Współcześni agenci ubezpieczeniowi mają ogromną swobodę. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych pozwala swoim pracownikom samodzielnie wybierać godziny i czas pracy. Dzięki elastycznym godzinom pracy nie jest dla nas problemem wyjście na zakupy w środku tygodnia, czy odebranie dziecka z przedszkola. Co więcej często jesteśmy w stanie połączyć pracę dla towarzystwa ubezpieczeniowego z inną pracą lub studiami.

Dużym ułatwieniem dla agentów ubezpieczeniowych jest błyskawiczny rozwój internetu. Dziś nie muszą oni dojeżdżać do wszystkich klientów – często do zawarcia transakcji wystarczy rozmowa za pośrednictwem komunikatora internetowego.

Sami decydujemy o tym ile zarabiamy

W pracy agentów ubezpieczeniowych nie istnieje coś takiego jak jedna stała stawka. Zarobki są uzależnione od naszego zaangażowania, czasu pracy i umiejętności. Jeżeli bardzo się postaramy, możemy zarabiać więcej niż nasi współpracownicy. Jeżeli poczujemy, że potrzebujemy przerwy – możemy zwolnić tempo pracy.

Praca agenta ubezpieczeniowego pozwala na zwiększenie dochodów w krótkim czasie, dzięki temu nadprogramowe wydatki nie są dla tych pracowników przerażające. Pracownik etatowy, który potrzebuje dodatkowych pieniędzy musi zazwyczaj poszukać innego źródła zarobków. W przypadku agenta ubezpieczeniowego wystarczy bardziej intensywna praca przez pewien czas (nikt nam nie mówi czy mamy pracować 5, czy 12 godzin).

Posada agenta ubezpieczeniowego dla ceniących elastyczne godziny pracy

Praca agenta ubezpieczeniowego może przypaść do gustu osobom, które nie wyobrażają sobie siedzenia za biurkiem od godziny 8 do 16. Osoba zatrudniona na tym stanowisku ma dużą dowolność w organizowaniu swojego czasu. Dzięki takiej możliwości jesteśmy w stanie zaplanować pracę w takich godzinach, w których jesteśmy najbardziej wydajni (możliwa jest praca wieczorami, gdyż wielu klientów agentów ubezpieczeniowych w ciągu dnia pracuje).

Praca dla lubiących kontakt z ludźmi

Agent ubezpieczeniowy to posada, która wydaje się wręcz idealna dla osób lubiących pracę z ludźmi. Agent ubezpieczeniowy codziennie spotyka się z klientami, poznaje nowych ludzi, musi również dbać o utrzymywanie relacji z osobami, które już korzystają z jego usług. Jako, że praca z ludźmi jest nieprzewidywalna, agenci ubezpieczeniowi nigdy nie narzekają na nudę.

Z powyższych względów w pracy tej najczęściej spotyka się ekstrawertyków (osoby, które czerpią energię z kontaktów z innymi ludźmi). Nie oznacza to wcale, że introwertyk nie sprawdzi się w tym zawodzie. Jeżeli jest osobą komunikatywną, lubiącą poznawać ludzi i pomagać im, może śmiało zgłosić swoją kandydaturę do wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Mamy możliwość pomagania ludziom 

Dla części osób duża znaczenie ma fakt, że pracując jako agenci ubezpieczeniowi możemy pomagać innym ludziom. W pracy nie liczy się tylko to ile zarabiamy. Potrzebujemy również poczucia, że to co robimy ma sens. Zawód agenta ubezpieczeniowego go daje. Pracując dla towarzystwa ubezpieczeniowego pomagamy klientom w doborze ubezpieczenia, które jest najlepiej dopasowane do ich potrzeb. Agenci mogą mieć dużą satysfakcję wiedząc, ze dzięki ich pomocy klient nie musiał płacić ogromnych sum na przykład za leczenie za granicą.

Praca, która daje prestiż

Agent ubezpieczeniowy to jeden z zawodów, który wiąże się z dużym prestiżem i szacunkiem społeczeństwa. Dobrzy agenci cieszą się zaufaniem swoich klientów. Często zdarza się, że stają się oni powiernikami rodzin. Ludzie szanują agentów ubezpieczeniowych, gdyż nigdy nie wiedzą, czy kiedyś nie będą potrzebowali ich pomocy.

Możliwość wszechstronnego rozwoju zawodowego

Zawód agenta ubezpieczeniowego umożliwia nam wielopłaszczyznowy rozwój. Tak naprawdę stanowisko to łączy kilka zawodów w jednym. Doświadczeni agenci ubezpieczeniowi przyznają, że w swojej pracy bywają sprzedawcami, księgowymi, doradcami klienta, logistykami, informatykami, a czasem nawet psychologami. Dobry agent ubezpieczeniowy musi być gotowy na stałe doskonalenie swoich kompetencji zawodowych. Doskonalenie to umożliwia towarzystwo ubezpieczeniowe, które regularnie organizuje kursy i szkolenia dla swoich pracowników. Nie są to tylko szkolenia produktowe. Pracownicy mogą liczyć również na kursy z umiejętności miękkich. Doświadczenie na stanowisku agenta ubezpieczeniowego jest cenione przez wielu pracodawców. Sprawia ono, że mamy kwalifikacje do podjęcia pracy w różnych zawodach.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox