6 porad dla osób przed rozmową o pracę!

Nawet jeśli byłeś już na wielu rozmowach o pracę, to każda kolejna niekoniecznie musi być łatwiejsza — poznajesz bowiem nowych ludzi … odpowiadasz na nowe pytania … oswajasz się z nowym miejscem … warunkami … otoczeniem …

W tym artykule przedstawiam ci 6 porad, które — mimo wciąż nowych okoliczności — pomogą ci się jeszcze lepiej przygotować na rozmowę o pracę.

PORADA #1:
Praktykuj

Praktykuj odpowiadanie na najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Usiądź, przygotuj sobie pytania i odpowiedzi, a następnie wczuj się w atmosferę rozmowy — i praktykuj.

Takie ćwiczenie nie tylko sprawi, że zwiększy się twoja pewność siebie podczas rozmowy, ale również stworzy wrażenie, że jesteś osobą opanowaną i przekonaną co do swoich umiejętności.

Swoją drogą, odpowiadając na pytania o swoje umiejętności i osiągnięcia, postaraj się o DOWODY. Co mam przez to na myśli? Na przykład wyróżnienia, dyplomy, ukończone kursy, i inne. To zdecydowanie zwiększy wiarygodność twoim odpowiedziom, a co za tym idzie — szanse na przyjęcie do nowej pracy.

PORADA #2:
Odpowiednio się przygotuj

Upewnij się, że strój, jaki na siebie włożysz, nie jest wyzywający, wyróżniający, rzucający się w oczy, ekstrawagancki … i że pasuje do sytuacji oraz stanowiska, na jakie się ubiegasz.
Jeżeli nie jesteś pewien swojego wyczucia w ubiorze, przeczytaj jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Upewnij się, że masz ze sobą wszystkie dokumenty, jakie mogą się przydać podczas rozmowy — choćby dyplomy czy wyróżnienia, o których już wspomniałam.

Upewnij się, że masz ze sobą kopie CV, którą wręczysz rekruterowi, oczywiście jeśli ten cię o to poprosi.

PORADA #3:
Bądź przed czasem

Nie na czas, ale przed czasem! Czyli 5, 10 lub 15 minut wcześniej. Będziesz miał szansę uspokoić myśli, a nawet odprężyć się, jeśli znasz jakieś szybkie sposoby relaksacyjne. Odnośnie relaksu …

PORADA #4:
Rozluźnij się

Zdenerwowanie, oczywiście, nie jest dobrze odbierane. Z pewnością rekrutant zrozumie stres, ale jeśli potrafisz się odprężyć i zrelaksować tak, aby stres nie był wyraźnie widoczny, z całą pewnością zrobi to dobre wrażenie.

Dodatkowo, rozluźnienie i spokój pozwalają jaśniej formułować myśli i wypowiedzi — dlatego są szczególnie wskazane. Więcej o szybkich i sprawdzonych w praktyce metod relaksacyjnych w przyszłym artykule, tymczasem …

PORADA #5:
Pokaż, co wiesz

Odpowiadając na pytania, postaraj się nawiązać do firmy — powiedz, co o niej wiesz. W momencie, gdy będziesz mówił o swoich osiągnięciach i dokonaniach, postaraj się je powiązać z tym, czym się firma zajmuje oraz czego oczekuje od pracownika, którego poszukuje.

PORADA #6:
Podziękuj

Na zakończenie rozmowy, rekruter podziękuje ci za rozmowę — zrób to samo. Podziękuj za poświęcony czas i pokaż subtelnie, że liczysz na pozytywną decyzję, np. mówiąc „dziękuję i mam nadzieję — do zobaczenia!”.

Dodałbyś coś do tego? Z pewnością! Czekam na twoją wypowiedź w komentarzu!

Życzę najlepszego,

Recent Articles

spot_img

Related Stories

5 Comments

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox