Jeśli inni mogą, możesz i TY! 7 sposobów na lepsze życie zawodowe i osobiste

Szczęśliwe życie zawodowe!

Prawdopodobnie najważniejszym kluczem do zdobycia wymarzonej pracy … osiągnięcia sukcesu w tej pracy … i odczuwania z jej powodu spełnienia … jest wiara w samego siebie i w to, że możesz osiągać wyznaczone cele, jeden po drugim.

Ostatecznie, jeśli nie wierzysz w samego siebie, to kto uwierzy? Optymizm i zdrowe podejście sprzyja jasności umysłu, energii, entuzjazmowi i, co najważniejsze, produktywności. Jeśli uwierzysz, że jesteś wspaniałą osobą, wówczas możesz osiągnąć wspaniałe rzeczy!

Bez znaczenia, czy chodzi o inwestowanie … biznes … randki … poszukiwanie pracy … rozwój w danej dziedzinie … jest znacznie łatwiej odnieść sukces, kiedy wierzysz w samego siebie  i jesteś pewien swoich możliwości.

Zatem rozwijanie pozytywnego nastawienia do życia jest fundamentalnym składnikiem recepty na sukces w życiu zawodowym i prywatnym.

Wielu ludzi sądzi, że będą szczęśliwi w życiu, kiedy osiągną jakiś cel. Tymczasem szczęście nie zależy od tego, co osiągamy … od tego, co posiadamy … od rzeczy materialnych … Szczęście, jak twierdzi Maxwell Maltz oraz wielu innych wybitnych ludzi z dużymi osiągnięciami, to po prostu stan umysłu, w którym myślimy o przyjemnych rzeczach przez większość czasu.

Badacze twierdzą, że stan nasz stan emocjonalny ma przełożenie na wszystkie aspekty naszego życia, w tym zdrowie. Właśnie dlatego niezwykle istotną sprawą jest to, abyśmy potrafili się nim cieszyć.

Dzisiaj proponuję ci 7 sposobów, które pomogą ci tę radość osiągnąć …

SPOSÓB #1:
Uwierz w to, że jesteś wspaniałym człowiekiem

Każdy człowiek na swój własny sposób jest wspaniały. Każdy człowiek urodził się po ty, by być wspaniałym. Nikt nie urodził się po to, aby być życiowym nieudacznikiem.

To nasze irracjonalne przekonania determinują to, w jaki sposób postrzegamy samych siebie. Innymi słowy, „jak widzimy się oczyma naszej wyobraźni”. Widzisz się jako osobę nerwową? Jako kogoś, kto nie jest duszą towarzystwa? Jako kogoś, kto boi się rozmawiać z ludźmi? Jako kogoś, kto nie zasługuje na to, aby zarabiać 5 tysięcy złotych miesięcznie? Jako kogoś, kto niczego w życiu nie osiągnie?

Jakiekolwiek masz o sobie przekonania, pomyśl, czy faktycznie są one prawdą czy tylko niewidoczną płachtą, jaką na siebie narzuciłeś? Jestem pewna, że w każdym przypadku, wyjdzie na to drugie!

W momencie, gdy sobie uświadomisz, że irracjonalne przekonania to ograniczające cię życiowo mury, które możesz zburzyć, wówczas odzyskujesz wiarę we własne siły …i budujesz nowe przekonanie — że jesteś wspaniałym człowiekiem. A tylko wspaniały człowiek (w swym mentalnym zwierciadle umysłu) może osiągnąć wspaniałe rzeczy (w prawdziwym świecie).

SPOSÓB #2:
Zrozum, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu

Żyjemy w świecie przyczyny i skutku. Kiedy rzucisz piłkę o ścianę, ta odbije się i wróci do ciebie. Kiedy uwierzysz, że jesteś wspaniałym człowiekiem, zaczniesz osiągać wspaniałe rzeczy.

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Nasze myśli wpływają na nasze emocje. Jesteśmy istotami emocjonalnymi, więc emocje determinują nasze zachowania. Zachowania kształtują nasze życie …

… a wszystko zaczyna się od myśli. Można zatem stwierdzić, że mają siłę sprawczą. Jak już wiesz, człowiek szczęśliwy to człowiek, który w siebie wierzy. Zatem szczęście zaczyna się w głowie, nie w rzeczach materialnych.

Kiedy to zrozumiemy — iż wszystko ma swój powód — zaczynamy pojmować, na którym etapie naszego życia popełniliśmy błędy … co w naszej osobowości jest porąbane i negatywnie wpływa na osiągnięcia i pracę … i tak dalej.

Co więcej, nagle odkrywamy, że w każdej sytuacji życiowej znajdujemy nowe możliwości. Straciłeś pracę? Wspaniale! Być może pracowałeś tak często, że nie miałeś życia dla siebie!? Teraz masz możliwość dokonania zmiany! Właśnie dzięki temu, że zostałeś zwolniony …

Być może przeskakujesz z kwiatka na kwiatek i nie do tej pory nie znalazłeś sobie stałej pracy? Wspaniale! Szukaj dalej, aż wreszcie znajdziesz pracę, która cię pasjonuje — nie tylko daje pieniądze …

Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu.

SPOSÓB #3:
Odpoczywaj, relaksuj się, pozwól sobie na refleksje

Albert Einstein wpadł na teorię względności podczas sesji relaksacyjnej, stosując tzw. „grę kombinatoryczną” w wyobraźni, z zamkniętymi oczyma.

J.K. Rowling wpadła na pomysł na książkę o Harrym Potterze, jadąc w pociągu i wyglądając za szybę, co powoduje, że człowiek staje się lekko senny — relaksuje się, aktywność mózgu wchodzi na twórczy poziom umysłu „alpha” — poziom, z którego doznajemy tzw. przebłysków geniuszu czy po prostu inspiracji.

Wszystko w stanie odpoczynku i relaksu. Badacze już dawno temu dowiedli, że mózg każdego człowieka pierwotnie niczym się od siebie nie różni. Każdy mózg, każdy umysł, ma niemal identyczne możliwości. Kwestia tylko tego, w jaki sposób i czy je wykorzystujemy?

Również twój umysł może ci pomóc w twoim życiu — zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Możesz zaprząc do pracy swój własny twórczy mechanizm, aby pomógł ci znaleźć wymarzoną pracę i osiągać cele, jakie sobie wyznaczysz.

Jeśli jesteś przed ważną rozmową kwalifikacyjną, w jaki sposób możesz się odprężyć? Cóż, aktywnie lub pasywnie. Aktywnie — biegając po lesie, jeżdżąc na rowerze, spacerując chodnikiem. Pasywnie — odprężając wszystkie mięśnie ciała po kolei, wyobrażając sobie jakieś przyjemne miejsca, słuchając relaksacyjnej muzyki, np. barokowej w tempie largo lub po prostu odgłosów natury.

Co ciekawe, już zwykły spacer na świeżym powietrzu może stanowić niewyczerpane źródło pomysłów i rozwiązań wszelkich problemów. Studiując genialne umysły dawnych i dzisiejszych dni, możesz odkryć, że wielu z nich stosuje coś, co nazywają „twórczymi spacerami”.

Jeśli chcesz rozwiązać jakiś problem, najpierw nad nim świadomie rozmyślasz … stawiasz pytania … analizujesz opcje … możliwości … a następnie odcinasz od tego problemu umysł świadomy, pozwalając pracować umysłowi podświadomemu, który ma 99% większe możliwości.

Spacer na świeżym powietrzu wyłącza świadomość. Podczas gdy świadomy umysł i ciało odpoczywają, podświadomość pracuje. W pewnym momencie rozwiązanie po prostu do ciebie przychodzi. Nagle pojawia się pomysł, myśl, idea, która stanowi rozwiązanie problemu … poszukiwaną odpowiedź … genialny pomysł …

Spójrzmy na twórczość J.K. Rowling. Od zawsze chciała pisać książki. To ją fascynowało. Była głęboko przekonana, że właśnie to chce w życiu robić. I siedząc w pociągu, podczas gdy świadomy umysł był wyłączony, nagle zabłysnął pomysł na przygody chłopca, który nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest czarodziejem …

Jeśli straciłeś pracę lub jesteś nieszczęśliwy w obecnej pracy, pozwól sobie na chwilę refleksji w spokojnym miejscu (może na spacerze?) i zastanów się, dlaczego tak jest. Bądź ze sobą szczery. Prawda często boli. Jednak lepiej jeśli spojrzysz prawdzie prosto w oczy niż będziesz żył iluzją.

W ten sposób uświadamiasz sobie, że masz problem, który chcesz rozwiązać. A pamiętaj, że twórczy mechanizm nie może funkcjonować, bez wydania mu polecenia. Innymi słowy, jeśli chcesz rozwiązać problem w twórczy sposób, najpierw musisz go dobrze świadomie przeanalizować.

W celu analizy, możesz sobie postawić następujące pytania: w czym mogę się podszkolić? Jaka idealna praca sprawiłaby mi radość w życiu? Na czym powinienem skupić szczególną uwagę? Co mogę zrobić teraz, aby żyć lepiej?

SPOSÓB #4:
Powiedz sobie — „mogę to zrobić!”

 Człowiek potrzebuje iskry do działania. Czegoś, co go pobudzi. Jedną z metod jest po prostu wypowiedzenie sobie w myślach lub na głos „mogę to zrobić!”.

Kiedy powiesz do siebie „Mogę to zrobić! Zdobędę pracę, jaka mi się marzy!” — budujesz pewność siebie. Zaczynasz faktycznie w siebie wierzyć. Jest tak, ponieważ umysł daje to, co w niego wkładamy. Jeśli „aplikujesz” mu negatywne myśli, tworzą się negatywne przekonania, które wpływają na CAŁE twoje życie.

Jeśli „aplikujesz” mu pozytywne myśli, zorientowane na efekty, jakie chcesz osiągnąć, wówczas przybliża cię do tych efektów! Jest to tak proste, tak banalne, tak niepozorne, że prawdopodobnie nie weźmiesz sobie tej rady do serca.

Cóż, cała rzecz w tym, że prawda jest prosta. Gdyby była trudna, wszyscy by ją zrozumieli. Mamy tendencję do pomijania tego, co proste, gdyż wydaje nam się, że aby osiągnąć zarówno małe, jak i duże cele, musimy się drakońsko wysilić. Ale ponownie — czy nie jest to aby zwykłe, irracjonalne przekonanie, które nas ogranicza?

SPOSÓB #5:
Myśl o rozmowach kwalifikacyjnych …jak o grze liczb

Polowanie na satysfakcjonującą pracę może być dla ciebie frustrujące. Namawiam jednak, abyś tak zwane niepowodzenie traktował jako naturalny element statystyki, nie osobistą porażkę. W zależności od typu pracy, jaką starasz się znaleźć, prawdopodobnie średnio co 10 rozmowę kwalifikacyjną usłyszysz „Gratuluję, zostałeś przyjęty”.

Sam fakt, że w jednej, drugiej czy trzeciej firmie nie zostałeś przyjęty, nie świadczy o twojej porażce (choć tak zwykliśmy odbierać to, co się zdarza w życiu…) — ale o tym, że jesteś o 3 kroki bliżej swojego miejsca pracy.

Edison, zanim wynalazł żarówkę, próbował ok. 1,000 razy. Owe tysiąc razy nie stanowiły o jego niepowodzeniu, lecz o sposobach, w jaki nie wynajdować żarówki! Każdy kolejny nieskuteczny sposób stawiał go o krok bliżej sposobu skutecznego. Proste? Proste!

Zamiast reagować emocjonalnie na odmowę, skup się na samym procesie poszukiwania i wyciągnij lekcje, jeśli jakieś płynął, z dotychczas przeprowadzonych rozmów o pracę.

SPOSÓB #6:
Otaczaj się tym, co motywuje

Mówią, że lepiej kupić tańszy dom w dobrym sąsiedztwie, niż droższy w złym otoczeniu. Kiedy otaczasz się pozytywnymi i potrafiącymi motywować ludźmi, ich wpływ wzbogaca cię na poziomie psychicznym.

Jeśli rodzina jest negatywnie ustosunkowana do twoich celów, poproś ją, by trzymała własne negatywne myśli dla siebie. To ważne, ponieważ stan twojej psychiki często stanowi o sukcesie bądź porażce.

Nie wiem, czy chciałbyś to usłyszeć, ale takie są fakty — oglądanie niewłaściwych filmów negatywnie wpływa na nastrój. Ponownie, to, co wkładasz do umysłu, to dostajesz w zamian. Wiedząc, że obraz wart jest tysiąca słów, jeśli wpatrujesz się emocjonalnie w sceny zbrodni, gwałtu, przemocy — jakim cudem możesz zapewnić sobie dobry nastrój, który ma tak duże przełożenie na twoje osiągnięcia, umiejętności, wiary we własne siły?

Otaczaj się więc tym, co motywuje … dodaje energii … napawa optymizmem … buduje wiarę w siebie …

SPOSÓB #7:
Nie bierz odmowy do siebie

Więcej rad, porad i wskazówekJednym z najtrudniejszych zadań podczas poszukiwania dobrze płatnej pracy, jest nie przywiązywanie zbyt dużej wagi do odmowy. Mnóstwo ludzi ma z tym problem. Traktują odmowę jako coś osobistego …

… pogrążają się w smutku, sądząc, że nie zasługują na pracę, którą mogliby wykonywać z pełnym zaangażowaniem. Recepta? Po prostu zrozum, że odmowa to informacja zwrotna, mówiąca, że gdzieś indziej istnieje dla ciebie lepsza praca … że jesteś od niej o krok bliżej …

Ponadto, rzadko kiedy to, co naprawdę wartościowe w życiu, przychodzi natychmiast. Wiedz też, że jeśli rekrutant nie zauważy w tobie cechy osobowości, na jakiej mu najbardziej zależy, po prostu cię nie przyjmie i nie ma tutaj NIC, co mógłbyś w danym momencie zrobić. A to nie oznacza, że nie zasługujesz na to stanowisko, lecz że nie jesteś odpowiednią osobą do jego przejęcia. I tylko tyle.

Nie bierz odmowy do siebie. Nie traktuj jej jako coś osobistego. Coś, co świadczy o tobie jako o człowieku — ponieważ odmowa to część procesu poszukiwania pracy.

Dodałbyś coś do tego? Z całą pewnością! Napisz w komentarzu.

Życzę najlepszego,
blank

Wyślij na FB

blank

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox