Lady recepcyjne – jak wybrać najlepszy model dla naszej firmy?

Lady recepcyjne stanowią obowiązkowy element wyposażenia profesjonalnej recepcji. Umiejętnie dobrana lada recepcyjna będzie ozdobą pomieszczenia, poprawi również komfort pracy recepcjonisty. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej lady recepcyjnej?

Funkcjonalna lada recepcyjna

Lady recepcyjne są najważniejszymi meblami w recepcji, dlatego ważne jest, żeby dobrze zastanowić się nad ich wyborem. Niezależnie od tego na jaki model się zdecydujemy, pamiętajmy, że lada recepcyjna powinna być solidnie wykonana. Nie należy na niej oszczędzać, gdyż jest wizytówką naszej firmy.

Znaczący wpływ na wybór lady recepcyjnej ma ilość dostępnej przestrzeni. Jeżeli dysponujemy dużą recepcją, możemy pozwolić sobie na zakup ekskluzywnej lady recepcyjnej pokaźnych rozmiarów. Znacznie trudniej jest znaleźć odpowiednią ladę, gdy recepcja jest pomieszczeniem małym. W takiej sytuacji trzeba postawić na mebel, który będzie prezentował się elegancko, a jednocześnie nie zajmie zbyt wiele miejsca. Ciekawym rozwiązaniem do małej recepcji jest lada półokrągła, którą można ustawić w narożniku pomieszczenia.

Pamiętajmy, że lada recepcyjna nie może być za wysoka. Choć jedną z jej funkcji jest oddzielenie strefy pracownika od przestrzeni dla gości, zbyt wysoki mebel może sprawić, że osoby odwiedzające recepcję będą czuły się nieswojo (brak kontaktu wzrokowego z recepcjonistą może potęgować uczucie zagubienia w nowym miejscu). Lada nie powinna więc całkowicie zasłaniać recepcjonisty. Równocześnie warto zdawać sobie sprawę, że zbyt niska lada również jest niewskazana, gdyż nie zapewni pracownikom niezbędnej prywatności (pracownik czujący na sobie permanentny wzrok gości odwiedzających recepcję może mieć kłopoty ze skupieniem się na pracy).

Lady recepcyjne – pamiętajmy o ergonomii

Kupując lady recepcyjne musimy pamiętać o ergonomii. W wielu firmach recepcjonista spędza przy ladzie kilka godzin dziennie. Z tego względu należy zadbać, żeby wymiary i wysokość blatu zapewniały mu swobodą pracę. Duże znacznie ma umiejscowienie szuflad i półek – pracownik powinien mieć możliwość sięgania po niezbędne dokumenty i przedmioty bez konieczności schylania się czy wstawania z krzesła. 

Niezmiernie ważne jest oświetlenie stanowiska pracy. W polskich warunkach przez dużą część roku pracujemy również po zachodzie słońca. Z tego względu każde stanowisko pracy musi być dobrze doświetlone. Warto jest wybierać lady recepcyjne posiadające wbudowane oświetlenie, ewentualnie posiadające miejsce na postawienie lampy biurowej.

Lady recepcyjne dostosowane do profilu firmy

Lady recepcyjne muszą być dostosowane do profilu naszej firmy. Współcześnie wybór tego typu mebli jest tak duży, że nie powinniśmy mieć z tym problemu. Jeżeli kupujemy ladę recepcyjną do kancelarii prawnej, warto jest postawić na klasyczną elegancję. W tym przypadku dobrze sprawdzą się lady recepcyjne wykonane z wysokogatunkowego drewna. 

Lada recepcyjna do salonu manicure dla odmiany może być utrzymana w pastelowych kolorach (w branży tej można postawić nawet na róż) i podświetlana.

Jeżeli nasza recepcja jest niewymiarowa i nie możemy znaleźć pasującej nam lady recepcyjnej, nie idźmy na kompromis, który może zaciążyć na wizerunku firmy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup lady recepcyjnej projektowanej na wymiar (obecnie tego typu usługi oferuje coraz więcej firm meblowych).

Niezależnie od tego jakiej branży działa nasza firma, pamiętajmy, że lady recepcyjne muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Tylko wówczas możemy liczyć na to, że będą one trwałe (najlepsze lady recepcyjne nawet po wielu latach użytkowania prezentują się tak dobrze jak pierwszego dnia po zakupie), łatwe do utrzymania w czystości i eleganckie. Z tego względu dobrym pomysłem wydaje się zakup lady recepcyjnej od renomowanych producentów mebli biurowych. Zakup u nich daje poczucie bezpieczeństwa, gdyż zazwyczaj oferują swoim klientom długi okres gwarancyjny (jeżeli lada z jakichś powodów nie spełni naszych oczekiwań – możemy zgłosić reklamację).

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox